Hodnotenie z cvičení - 1MAT, 1PMA1

Moderators: Martin Sleziak, Ludovit_Balko, Martin Niepel, Tibor Macko

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5592
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Hodnotenie z cvičení - 1MAT, 1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Aby ste mali zhruba predstavu, ako na tom ste, tak som na web k bodom doplnil aj ako by vám momentálne vychádzalo hodnotenie z cvík.

Nejaké vysvetlivky:

Na povinnom cviku dostanete hodnotenie na základe priemeru troch známok: dve za písomky a jednu za prednáškové úlohy. Za prednáškové úlohy som dal ako známku priemer najlepších dvoch prednáškových úloh, kto prezentoval menej ako dve úlohy, má zatiaľ z prednáškových úloh tú jednu známku, ktorú dostal, na konci semestra by ale mal FX/4. (Myslím si, že do konca semestra každý, kto má záujem, je schopný stihnúť odprezentovať dve prednáškové úlohy.) Samozrejme, známka, ktorá vám vychádza teraz, je trochu skreslená tým, že z prednáškových úloh je asi jednoduchšie získať dobrú známku ako z písomky. (Zatiaľ je tá výsledná známka vyrátaná z priemeru PÚ a jednej písomky, na konci sa tam bude rátať ešte aj druhá písomka.)

Na výberovom cviku sme doteraz písali 7 písomiek, zrátal som body zo 4 najlepších. Známku som dal na základe klasickej stupnice (nad 90% A, nad 80%B, atď.) Aj tu je to trochu skreslené - lebo keď sa ráta (n-3) najlepších písomiek z n písomiek, tak pri malom n sa vlastne ráta zhruba polovica písomiek, ktoré dopadli lepšie; na konci sa to bude snáď bližšie k celkovému priemeru.

Aj keď teda tieto faktory trochu skresľujú ako vám zatiaľ vychádza hodnotenie, snáď by vám to mohlo pomôcť zorientovať sa - zistiť, či treba pridať alebo či je všetko o.k. a máte nasmerované k známke, s ktorou budete spokojní.
Martin Sleziak
Posts: 5592
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Hodnotenie z cvičení - 1MAT, 1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Na webe sa dnes objavili hodnotenia, ktoré sa už blížia finálnym. (Na výberovom cviku sa bude písať budúci týždeň posledná písomka. Na riadnom cviku si ešte môžete zlepšiť hodnotenie za prednáškové úlohy, za písomky tam už máte známky.)

Ak som vám v hodnotení niečo zabudol zarátať alebo zarátal zle, tak sa treba ozvať.

Kto dnes nebol na cviku a nemohol si teda pozrieť písomku, tak sa môže niekedy zastaviť si ju zobrať, alebo sa k nej dostane v utorok.
Martin Sleziak
Posts: 5592
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Hodnotenie z cvičení - 1MAT, 1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Dnes som, po opravení písomky, dal na web hodnotenie z výberového cvika, ktoré by už malo byť skoro finálne.

Ak ste spokojní so známkou, ktorá vám tam vychádza, tak už netreba nič ďalšie riešiť, treba si doniesť index na cviko budúci utorok.

Ak ste nepísali niektorú z posledných 2 písomiek, tak tie sa nahrádzajú najbližší pondelok v obvyklom termíne: viewtopic.php?f=29&t=497

Ak máte vážny dôvod (napr. boli ste chorí) prečo ste vymeškali nejaké písomky, tak som ochotný dať náhradné písomky aj k starší písomkám. Treba sa dohodnúť individuálne. (Prípadne by mohli byť cez skúškové, keďže teraz koncom semestra asi máte pomerne veľa iných vecí.)
Post Reply