Bodovanie 1. písomky - 1MAT+1PMA1

Moderators: Martin Sleziak, Ludovit_Balko, Martin Niepel, Tibor Macko

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5510
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Bodovanie 1. písomky - 1MAT+1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Veci, ktoré sem píšem sa týkajú iba skupiny, ktorú učím ja.

Posun stupnice
Na webe si môžete pozrieť hodnotenia písomky: http://msleziak.com/vyuka/2014/lag2/hodncviko.xls
Oproti tomu, čo som mal pôvodne som posunul dolnú hranicu na každú zo známok o 2,5 bodu nadol.
Teda teraz vyzerajú výsledky písomky o čosi lepšie (stále to nie je nijako skvelé.)

Pár poznámok:
  • Som ochotný uznať, že príklady na písomke neboli úplne ľahké. (Okrem posledného príkladu nebol ani jeden taký, že človek vezme naučený postup a iba mechanicky ráta.) Ale nemyslím si, že boli až také strašne ťažké. Ak to beriem tak, že som náročnosť písomky o niečo prestrelil, tak zmena stupnice je asi férové riešenie. (Aj keď možno 2,5 bodu je už priveľa.)
  • Určite nepočítajte s tým, že sa bude stupnica meniť aj na druhej písomke.
Opravná písomka
Nárok písať písomku znovu majú ľudia, čo ju nepísali v riadnom termíne.
Keďže písomka dopadla tak ako dopadla, rozhodol som sa dať možnosť opraviť si ju ľuďom, ktorí budú mať záujem.
V praxi to znamená:
* Ak opravnú písomku budú písať iba ľudia, ktorí chýbali a zopár z tých, čo ju písali (povedzme nie viac ako dokopy 7 ľudí), tak by sa dala písať na cviku.
* Ak bude veľký záujem o opravnú písomku (t.j. okrem 3 ľudí, čo nepísali písomku v riadnom termíne budú viac ako 4 ďalší záujemcovia), tak zrejme mimo cvika. Ako rozumný termín vyzerá napríklad niektorá streda večer - t.j. termín, v ktorom bola opravná písomka.

Opravná písomka by bola s rovnakou stupnicou ale aj podobnej náročnosti. (Snáď sa mi podarí vybrať také príklady.)

Zatiaľ by som rád aspoň predbežne zistil, aký veľký bude záujem o opravnú písomku. Takže by som vás poprosil, aby ste mi napísali na mail alebo sem, ak máte záujem písať opravnú písomku.

Zvážte aj to, že máte určite veľa písomiek aj z ďalších predmetov (a ešte budú písomky aj z lineárky) - aby to nedopadlo tak, že si síce vylepšíte hodnotenie z tejto písomky na úkor toho, že sa nestihnete naučiť iné veci a dopadnete horšie na ďalších testoch.

Budúci týždeň by sme sa pokúsili dohodnúť na nejakom termíne.
Martin Sleziak
Posts: 5510
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Bodovanie 1. písomky - 1MAT+1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: * Ak opravnú písomku budú písať iba ľudia, ktorí chýbali a zopár z tých, čo ju písali (povedzme nie viac ako dokopy 7 ľudí), tak by sa dala písať na cviku.
* Ak bude veľký záujem o opravnú písomku (t.j. okrem 3 ľudí, čo nepísali písomku v riadnom termíne budú viac ako 4 ďalší záujemcovia), tak zrejme mimo cvika. Ako rozumný termín vyzerá napríklad niektorá streda večer - t.j. termín, v ktorom bola opravná písomka.
Medzičasom sa mi už ozvalo mailom pomerne veľa ľudí, že by malo záujem písať opravnú písomku. Opravná písomka bude teda mimo cvika.
Na niektorom z cvičení počas najbližšieho týždňa sa dohodneme na presnom termíne.
Martin Sleziak
Posts: 5510
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Bodovanie 1. písomky - 1MAT+1PMA1

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Medzičasom sa mi už ozvalo mailom pomerne veľa ľudí, že by malo záujem písať opravnú písomku. Opravná písomka bude teda mimo cvika.
Na niektorom z cvičení počas najbližšieho týždňa sa dohodneme na presnom termíne.
Takže na dnešnom cvičení sme sa dohodli, že opravná písomka bude v stredu 29. apríla o 16.30 v posluchárni B.

Snažte sa prísť načas (ak predtým nič nemáte, môžete prísť o kúsok skôr) - po nás od 18.10 sa v tej istej miestnosti už píše ďalšia písomka.
Post Reply