Prvá písomka

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Prvá písomka

Post by Martin Sleziak »

Prvá písomka bude z tém od začiatku semestra až po koniec kapitoly 4.4. o báze a dimenzii. V praxi to znamená, že tieto veci stihneme dobrať na najbližšej prednáške alebo na najbližších dvoch prednáškach, uvidíme koľko to potrvá na cviku.

Takže skúsim trochu detailnejšie rozpísať aké témy by sa mohli objaviť na písomke:
  • Zobrazenia - skladanie, injekcia, surjekcia, bijekcia, inverzné zobrazenie.
  • Grupy - vedieť overiť, či niečo je grupa; môžu sa objaviť aj nejaké dôkazové úlohy.
  • Polia - vedieť overiť, či ide o pole; môžu tam byť aj nejaké ľahké dôkazy
  • Vektorové priestory - overenie, dôkazy
  • Podpriestory - vedieť overiť, či niečo je podpriestor.
  • Lineárna závislosť/nezávislosť - vedieť zistiť, či dané vektory sú lineárne závislé/nezávislé. Vedieť overiť, či vektory tvoria bázu nejakého priestoru/podpriestoru.
Oplatí sa popozerať si príklady, ktoré boli na domáce úlohy, príklady, ktoré boli na fóre a aj nehviezdičkové príklady v texte. Príklady podobného typu aj náročnosti možno očakávať na písomke.

Tu končia informácie, ktoré sú pre obe skupiny. Čo píšem ďalej, sa už týka iba skupiny 1INF1, ktorú cvičím ja.

Čo sa týka termínu písomky, tak sme sa dohodli na dvoch veciach:
* Je mi v princípe jedno, kedy bude písomka - jediné obmedzenie na termín je, že chcem dovtedy na cvikách prebrať tieto témy. To znamená ešte jedno alebo dve cvičenia. Keď ich budeme mať prebraté, tak si vy poviete, kedy chcete písať. Iba v prípade, že sa medzi sebou nebudete vedieť dohodnúť, tak stanovím nejaký termín ja.
* Skúsime sa dohodnúť aj o tom, či písomku budeme písať na cviku alebo mimo cvičenia.

Skúsim vysvetliť detailnejšie ten druhý bod: Ak bude písomka na cviku, tak na tom cvičení samozrejme nepreberieme žiadnu novú látku. Ak by sme na cvičeniach nestihli precvičiť všetky témy, tak vám bud zostanú na doštudovanie alebo sa môžeme stretnúť niektorý týždeň navyše a prejsť si ich. To sa dá urobiť buď tak, že písomka bude v inom termíne a na cviku budeme preberať ďalej látku z prednášky. Alebo obrátene, písomka bude na cviku a v inom termíne budú "dobrovoľné" cviká - ostatní si tie veci budú môcť pozrieť samostatne.

Ak som dobre pozrel do kalendára, tak neodpadne žiaden štvrtok, takže možno na cviku budem stíhať prebrať väčšinu vecí. Takže môj návrh je písať túto prvú písomku normálne na cviku, a koncom semestra, keď bude jasné, čo sme stihli a čo nie, tak sa dohodneme, ako to spravíme s druhou písomkou. Ale chcel som, aby ste vedeli, že je aj takáto možnosť. (Napríklad keď som naposledy cvičil tento predmet - dva roky dozadu - tak to dopadlo presne takto. Prvá písomka bola na cviku. Druhú sme písali v inom termíne.)
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Prvá písomka

Post by Martin Sleziak »

So skupinou 1INF1 sme sa dohodli, že písomka bude na cviku budúci týždeň (t.j. 12.11.).
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Prvá písomka

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote:So skupinou 1INF1 sme sa dohodli, že písomka bude na cviku budúci týždeň (t.j. 12.11.).
Takže podľa mailu, ktorý som dnes dostal (za predpokladu, že jeho odosielateľ naozaj hovorí za celý krúžok) sa termín posúva o týždeň. Ak by bola ešte k termínu písomky pre 1INF1 ešte potrebná ďalšia diskusia, tak k zmene termínu je teraz už samostatný topic tu: viewtopic.php?f=6&t=760
Post Reply