Obsah a termín druhej písomky

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5518
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Obsah a termín druhej písomky

Post by Martin Sleziak »

Termín
Písomky budú počas posledného týždňa v čase cvičení. Podobne ako minule, budeme písať v miestnosti F1-328.

Obsah
Stručne by sa dalo povedať, že to budú veci, čo sme prebrali na cviku a neboli na prvej písomke.
Ak sa pozriete do poznámok na stránke, tak treba čakať príklady takého typu a obtiažnosti ako sú v kapitolách 5 a 6.
Resp. z úloh, ktoré som vám dával na cvičeniach, sú to sady úloh 05cvicenie_kombper.pdf, 06cvicenie_binom.pdf, 07cvicenie_cesty.pdf.
Sú to vlastne:
  • Úlohy na počitanie rôznych vecí (najčastjšie také, ktoré vieme vyjadriť pomocou binomických koeficientov).
  • Identity s binomickýcmi koeficientami.
Nejakú poznámku k dokazovaniu identít na písomke som ešte napísal sem: viewtopic.php?f=42&t=980
Martin Sleziak
Posts: 5518
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín druhej písomky

Post by Martin Sleziak »

Mailom som dostal takúto otázku - zdalo sa mi lepšie odpovedať tu, keďže to môže zaujímať aj ostatných, nie iba človek, ktorý mi mailoval.
Dobrý deň,
na vašej stránke uvádzate, že budú na písomky cvičenia z troch papierov, ale nie je medzi nimi princíp inklúzie a exklúzie. Znamená to, že tam príklady tohto typu vôbec nebudú??
Ďakujem odpoveď.
Presne tak, na písomke nebudú príklady na princíp zapojenia a vypojenia. (To sú príklady z minulého týždňa - túto tému som stihol odcvičiť iba s utorkovou skupinou.)
Napokon som o tom hovoril aj na cviku a je to dosť jasne napísané aj tu.

Keď už sa teda ale pýtate na príklady na princíp zapojenia a vypojenia, tak napíšem aj to, že na skúškovej písomke už byť môžu.

Pre istotu ešte napíšem aj to, že formulácia z mailu "cvičenia z troch papierov" znie ako keby tam mohli byť iba presne tie príklady, ktoré sa objavili v sadách úloh, ktoré ste odo mňa dostali. Môžu tam byť úplne akékoľvek príklady podobného typu a náročnosti. (Tak som to aj napísal vyššie.)
Post Reply