Verzie textu k prednáške

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5524
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Verzie textu k prednáške

Post by Martin Sleziak »

Vždy keď niečo podstatné pribudne v texte k prednáške, tak sem skúsim dopísať, čo sa vlastne zmenilo.

Verzia: 24.novembra 2016
Zmeny oproti predošlej verzii:
  • Doplnil som príklad 5.2.3 o počte kladných riešení $x_1+\dots+x_n=k$. (Ten sme síce robili na cviku, ale azda nie je na škodu ho mať napísaný aj tu.)
  • V kapitole 6 pribudli dôkazy nejakých identít, časť o binomickej vete a o cestách v mriežkach.
Martin Sleziak
Posts: 5524
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Verzie textu k prednáške

Post by Martin Sleziak »

Verzia: 29.novembra 2016
Zmeny oproti predošlej verzii:
  • Doplnil som dôkaz multinomickej vety.
  • V kapitole 6 pribudli nejaké cvičenia. (Mali by to byť isté tie isté, čo sú v poslednej sade úloh.
Martin Sleziak
Posts: 5524
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Verzie textu k prednáške

Post by Martin Sleziak »

Verzia: 12.decembra 2016
Pribudla časť o princípe zapojenia a vypojenia.
Martin Sleziak
Posts: 5524
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Verzie textu k prednáške

Post by Martin Sleziak »

Verzia: 13.decembra 2016
Doplnil som časť o Ramseyových číslach - aj keď pri väčšine viet v tej kapitole zatiaľ chýbajú dôkazy.
Časom ich dopíšem, ale teraz bude mať asi väčšiu prioritu to, aby som najprv poopravoval písomky.
Martin Sleziak
Posts: 5524
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Verzie textu k prednáške

Post by Martin Sleziak »

Verzia: 1. januára 2017
  • Medzi cvičenia v kapitole 2 som pridal úlohy z písomky: viewtopic.php?t=970
  • Doplnil som detailnejšie vysvetlenie aj dôkaz existencie Grayovho kódu (úloha 4.3.1).
  • Doplnil som dôkaz identity o súčte štvorcov. (Priamo do tvrdenia 6.2.5 a potom ešte dôkaz pomocou binomickej vety a rozvoja $(1+x)^{2n}$).
  • Úlohu o identite $n\binom{n-1}{k-1}=k \binom nk$ som pridal medzi cvičenia ako samostatnú úlohu. (Ale vlastne aj predtým bola v cvičeniach - ako súčasť inej úlohy.)
  • Opravil som obrázok s ofarbením $K_6$ dvoma farbami. (Chýbala tam jedna hrana.)
  • Doplnil som dôkazy tých častí o Ramseyových číslach, ktoré boli na prednáške aj s dôkazom. (Na konci sú nejaké veci, ktoré som na prednáške spomenul bez dôkazu - a ani ich neskúšam. Tam stále chýbajú dôkazy - do textu ich časom dúfam dopíšem.)
Znamená to, že verzia na webe by mala obsahovať veci, ktoré som stihol odprednášať. (Dúfam, že si nájdem čas postupne tam doplniť aj niečo navyše.)
Túto verziu som nechám na stránke paralelne s aktuálnou verziou.
Post Reply