Možnosť zmeny termínu prednášky

Moderator: Martin Sleziak

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Možnosť zmeny termínu prednášky

Post by Martin Sleziak »

Viacerí ste sa mi ozvali v súvislosti s termínom výuky predmetu Algebra (3). Asi najlepšie je odpovedať niekde, kde to môžu vidieť viacerí - nie každému po jednom.

V podstate otázky, ktoré som dostal boli:
  • Dá sa to presunúť na iný termín?
  • Budú sa prednášky/cvičenia nahrávať? (T.j. ak nemôžem prísť, môžem si niekde pozrieť čo sa preberalo?)
  • Je účasť na prednáškach/cvičeniach povinná?
Skúsim v nejakom poradí postupne odpovedať.

Nahrávanie.
To do istej miery závisí od vás. (Od toho, či s nahrávaním budete súhlasiť.)
Moja osobná preferencia by bola: Nahrávať prednášky. (Aby ste sa k nim mohli ľahko vrátiť.) Nenahrávať cvičenia. (Chcel by som, aby ste na cvičeniach aspoň trochu mali možnosť zapojiť - aj keď pri dištančnej forme štúdia sa nedá celkom vyhnúť tomu, že sú veci menej interaktívne. Viem si predstaviť, že sa niekto menej odváži občas niečo povedať, ak vie, že sa cvičenie nahráva.)
Oboje ale závisí od vašich preferencií a od toho, ako sa dohodneme na úvodnom stretnutí.

Tí z vás, ktorých som už niečo učil, sú asi zvyknutí na to že zvyknem písať, čo sa stihlo na jednotlivých hodinách prebrať - plánujem to robiť aj tento rok: viewtopic.php?t=1633
Takisto budete mať k dispozícii text s poznámkami k prednáške. Ešte som nenachystal stránku na nový semester, ale zanedlho sa objaví.

Účasť.
Čo sa týka toho, či účasť je povinná alebo nie - pre mňa je dôležitejšie to čo budete na konci semestra vedieť, než to, či ste boli reálne prítomní počas prednášky (resp. prihlásení v teams).
Prihlásení na tento predmet ste z rôznych ročníkov - je možné, že niektorí z vás už niektoré veci, ktorými sa budeme zaoberať, ovládate odinakiaľ. Tiež ak tento predmet už máte zapísaný druhýkrát a prednášky ste už počuli, tak vám pravdepodobne nebudú chýbať. Takže v princípe nemám problém s tým, ak sa na prednáškach nevyskytnete. (Alebo ak si pozriete preberanú látku neskôr samostatne - lebo nemôžete chodiť kvôli kolízii v rozvrhu.)
Na druhej strane, myslím si, že ak sú pre vás tieto veci nové, tak vypočuť si ich môže byť užitočné.

Súčasťou hodnotenia bude písomka, ktorú budeme písať niekedy v priebehu semestra - čiže aspoň v termíne písomky si budete potrebovať vyhradiť čas na tento predmet.

Termín (presun).
Prvýkrát bude hodina v pôvodnom termíne tak ako je zaradená v rozvrhu. (T.j. začíname v pondelok od 11.30.)
Môj návrh je skúsiť sa dohodnúť na konci o prípadnom presune na nejaký iný termín - takže aj ak máte nejakú inú výuku, ak máte záujem o to, aby sa hodina presunula, tak je rozumné skúsiť sa objaviť v meetingu k tomuto predmetu niekedy okolo 13.50 či 14.00. (Niečo viac k možným termínom ešte napíšem nižšie.)

Nejaké možnosti termínov pridám aj sem - a v MS Teams dám možnosť hlasovať. (Ak by bolo jasné, že niektorý termín je výrazne preferovaný, tak sa snáď na prvom stretnutí dohodneme vcelku rýchlo.)
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Možnosť zmeny termínu prednášky

Post by Martin Sleziak »

Pozrel som sa na prekryvy v rozvrhu podľa toho čo máte zapísané v AISe. (Samozrejme, je mi jasné, že predmety zapísané v AISe si ešte môžete meniť. A tiež som tam videl ľudí, ktorí majú zapísaní tento predmet už druhýkrát.)
Nižšie som vypísal, koľkým z vás v tých časoch vznikol prekryv v rozvrhu.

Ak to čo je momentálne v AISe bude približne rovnaké, ako reálne zapísané predmety, tak vcelku rozumný termín sa mi zdá posunúť to v pondelok na skorší termín.

Pôvodný termín - pondelok 11.30

Úvod do teórie programovania (Pon 9.50, 3h+1h): $1\times$3INF
Princípy tvorby softvéru (Pon 11.30, 3h): $3\times$2INF
Umelá inteligencia (Pon 12.20, 2h): $3\times$1mINF (jeden z nich má predmet zapísaný druhýkrát)

Termín pondelok 8.10 alebo 9.00

Úvod do teórie programovania (Pon 9.50, 3h+1h): $1\times$3INF (t.j. ak by sme začínali 8.10, prekryv by bol iba jedna hodina cvičení)
Formálne jazyky a automaty (Pon 9.00): $2\times$1mINF (obaja majú zapísaný tento predmet druhýkrát)
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Možnosť zmeny termínu prednášky

Post by Martin Sleziak »

Dohodli sme sa, že Algebra 3 bude bývať v pondelok od 8.50.
V rozvrhu na webe som to nechal na 9.00 - nech je to tam v "štandardných" matfyzáckych časoch:
https://candle.fmph.uniba.sk/kruzky/3INF
https://candle.fmph.uniba.sk/kruzky/1mINFt
Post Reply