Skúška LS 2022/23

Moderator: Martin Sleziak

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Skúška LS 2022/23

Post by Martin Sleziak »

Čo sa skúša:
Euklidovské vektorové priestory (Kapitola 1 v poznámkach)
Kvadratické formy (Kapitola 2)
Matica prechodu a podobnosť matíc (3.1)
Podobnosť s diagonálnou maticou, veta o hlavných osiach (ortogonálna podobnosť), Cayley-Hamiltonova veta (3.2)
Jordanov normálny tvar - treba vedieť ako vyzerá, vetu o existencii (tú sme mali bez dôkazu) + vedieť ho rátať (3.4)
Symetrické polynómy (z ATA) - nebudem skúšať dôkaz (na prednáške som stihol dokázať iba existenciu a nie jednoznačnosť); ale mali by ste vedieť základnú vetu o symetrických polynómoch a zvládnuť príklady takého typu, ako sme videli na cvičení.
(Špeciálne napríklad témy ako kužeľosečky a PageRank som bral skôr ako niečo, na čom som chcel ukázať že veci čo sme sa učili sú na niečo užitočné resp. že sa z nich dá niečo zaujímavé dostať - teda nie ako témy, ktoré by som plánoval skúšať, resp. chcel od vás aby ste o nich na skúšku detailne vedeli veci čo sme spomenuli na hodine.)

Priebeh skúšky:
80 bodov, ktoré máte možnosť získať na skúške, bude rozdelené medzi príklady a teóriu (40+40).
T.j. najprv sa píše (spoločne) písomka; potom si postupne vytiahnete otázky z teórie.
Ak budú záujemcovia o opravnú písomku, tá sa bude dať napísať na skúškových termínoch: viewtopic.php?t=1963

Termíny skúšok: viewtopic.php?t=1969
Post Reply