Materiály k teórii množín a ku kardinalite

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Materiály k teórii množín a ku kardinalite

Post by Martin Sleziak »

Hlasovanie o téme na tento semester je naklonené skôr v prospech množín a kardinality.

Stručne sem napíšem niečo k tomu, aké materiály sú k týmto témam na stránke predmetu.

Text a slajdy
Zväčša budem používať text a slajdy zo staršieho predmetu 2-UMA-115 Teória množín, ktorý existoval v predošlej akreditácii.
Sú tam v texte a na slajdoch aj veci, ku ktorým sa zrejme nedostaneme. Navyše nie všetko budem preberať presne v rovnako ako to je v texte k 2-UMA-115. (Niektoré veci preskočím, niektoré poviem trochu inak, k niektorým sa zrejme nestihneme dostať.)
Ale na stránku som pridal všetky slajdy, ktoré mám nachystané.
Budem sa snažiť v topicu, kde píšem obsahy jednotlivých prednášok, vždy poriadne napísať aj to, že kde sú preberané veci na slajdoch a v texte.

A niekedy možno pridám aj nejaké nové veci. Na stránke som veci usporiadal tak, aby bolo jasné, ktoré z nich sú z tohto staršieho predmetu a ktoré z nich sú nové. (A tiež ktoré sú k téme polia a rozšírenia polí - tej sa tento semester nebudeme venovať.)

Spomeniem aj to, že k niektorým veciam z toho predmetu mám na webe aj nejaké videá: viewtopic.php?t=1503

Literatúra
Ak by ste si chceli pozrieť nejaké veci ešte aj inde, tak v slovenčine môžem odporučiť napríklad knihu Tibor Šalát, Jaroslav Smítal: Teória množín.
Dá sa nájsť aj vo fakultnej knižnici: https://alis.uniba.sk:8443/lib/item?id=chamo:81445
A vedel by som v prípade záujmu požičať jednu či dve papierové kópie aj ja.
Post Reply