Záverečný test

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Záverečný test

Post by Martin Sleziak »

Ako som kedysi sľúbil, časť hodnotenia bude tvoriť test.
Martin Sleziak wrote: Thu Sep 21, 2023 8:00 am Hodnotenie bude rozdelené tak, že 80% budú tvoriť domáce úlohy a 20% bude tvoriť záverečný test.

Záverečný test: Bude to multiple-choice test a bude take-home.
Aby ste mali predstavu ako test môže vyzerať, tu je ukážka: https://msleziak.com/vyuka/2023/vpa/test000q.pdf
(Každý z vás bude mať iný test.)

Mal by obsahovať veci z látky, ktorú by sme mohli dokončiť na prednáške tento týždeň.
Takže by sme sa na niektorej prednáške mohli dohodnúť aj na veciach okolo testu. (Napríklad na tom, akou formou vám testy dám a ako ich budete odovzdávať. Aj na termíne dokedy sa bude odovzdávať - rád by som ich potom opravil naraz.)

Ak by boli nejaké nejasnosti okolo testov, tento topic môže slúžiť ako miesto, kde si ich môžeme vysvetliť.

Skopíroval som sem aj pokyny, ktoré sú na začiatku testu.
  • Pri každej otázke je správna práve jedna odpoveď.
  • Za nesprávne odpovede sa body nestrhávajú. Boduje sa odpoveď - nie je nutné uvádzať zdôvodnenie. (Samozrejme, ak ho napríklad chcete mať poznačené pre sebe, môžete si ho do testu napísať.)
  • Ak je otázka sformulovaná ako nejaké tvrdenia odpoveď je áno/nie, pravda/nepravda, tak máte povedať, či toto tvrdenie platí. (Napríklad ak je to nejaké tvrdenie o funkciách $f$, $g$, tak máte povedať, či to platí pre ľubovoľné funkcie $f$, $g$. Ak som uviedol nejaké tvrdenie hovoriace o množinách $X$, $Y$, $Z$, tak by ste mali rozhodnúť, či platí pre ľubovoľné množiny $X$, $Y$, $Z$.)
  • Prípadné chyby v otázkach (nejasné zadanie; žiadna odpoveď nie je správna; preklep, ktorý nie je úplne evidentný) sa vždy riešia vo váš prospech; t.j. v takom prípade sa akákoľvek odpoveď počíta ako správna.
  • Test riešite samostatne. Používanie poznámok, literatúry, internetu je povolené.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Záverečný test

Post by Martin Sleziak »

Dohodli sme sa, že testy vám pošlem mailom - odovzdať ich môžete mailom alebo papierovo, čo preferujete.
Takisto formát si zvoľte aký vám vyhovuje. (Môžete jednoducho napísať do mailu 1A, 2B, atď. Alebo ak vám lepšie vyhovuje vyznačiť v teste správne odpovede, tak môžete poslať alebo doniesť takú verziu.)
Ak by niekomu vyhovovalo okrem elektronickej verzie dostať aj vytlačený test, stačí mi dať vedieť a donesiem na hodinu.
Termín dokedy sa dajú odovzdávať testy je 29. január, t.j. nechal som na odovzdávanie zvyšok semestra a potom prvé štyri týždne skúškového.
Opravovať ich budem vždy keď už sa ich nazbiera viac - čiže nemusí to nevyhnutne byť tak ako s domácimi úlohami, kde ste vždy cca týždeň po odovzdaní mali aj výsledok.
Post Reply