Odovzdávanie úloh - dištančná výuka

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Odovzdávanie úloh - dištančná výuka

Post by Martin Sleziak »

Prechod na dištančnú výuku ovplyvní aj odovzdávanie d.ú. (A aj veľa ďalších vecí, ale zatiaľ som chcel napísať aspoň niečo k tomuto, aby ste vedeli čo s domácimi úlohami zadanými minulý týždeň a tento týždeň. Časom sa tu na fóre objaví info aj k ďalším veciam.)

Rozdelenie na opravovanie domácich úloh bude tak, ako boli na začiatku semestra rozdelené cvičenia:
* M. Sleziak - opravuje d.ú. pre 1INF1, 1INF2
* J. Guričan - opravuje d.ú. pre 1INF3, 2BIN

Úlohy sa na webe objavia spravidla v prvej polovici týždňa - a odovzdávať sa budú do konca nasledujúceho týždňa. (Termín odovzdania bude vždy napísaný aj priamo v pdf-ku so zadaním.)
Tak to je napríklad aj pri domácej úlohe, ktorá pribudla na webe dnes.

Každý z nás si určí spôsob, akým máte odovzdávať úlohy.
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Odovzdávanie úloh - dištančná výuka

Post by Martin Sleziak »

Odovzdávanie úloh - 1INF1, 1INF2 (Sleziak)
Uvidíme, či to bude dobre fungovať, ale zatiaľ by sme to skúsili mailom.
Urobím to tak, že každému z týchto skupín pošlem mail týkajúci sa domácich úloh.
Keď budete riešenia posielať naspäť, tak to urobte tak, že budete odpovedať na tento mail, ktorý som vám poslal. (Niekde v subjecte je vaše meno.)
Chcem si takto aspoň trochu udržať prehľad v inboxe, keďže mailov s odovzdanými úlohami budem mať veľa.
(Ak by som časom videl, že takýto systém nie je dobrý, tak sem napíšem ako to zmeníme.)

Aký feedback dostanete
Písať každému individuálne by zabralo dosť veľa času - čiže nanajvýš nejaký veľmi stručný email.
Každopádne ale tak ako doteraz budem písať na fórum niečo k riešeniam a k tomu, aké chyby sa vyskytovali v tom čo ste odovzdali. Takže fórum bude hlavný nástroj, kde si budete môcť pozrieť čo bolo dobre, čo bolo zlé, či sa to dalo riešiť inak.

V akom formáte odovzdávať úlohy
Toto je v princípe úplne na vás, vyberte si, čo vám vyhovuje.
  • Ak vám vyhovuje taká možnosť, tak riešenie napíšte na papier, skúste nejako odfotiť/oscanovať a poslať.
  • Ak sa niekomu chce a napíše to v LaTeX-u či Office, úplne super - ak vám vyhovuje takáto možnosť, tak môžete použiť toto. (Aj keď tu by som čakal, že toto môže zabrať viac času.) Ak bude niekto používať LaTeX, je dobré poslať mi aj zdroják - takže ho mám k dispozícii ak by som chcel okomentovať nejakú časť vášho riešenia alebo niečo z neho skopírovať na fórum.
  • Úplne v pohode je aj to, keď napíšete riešenie priamo do tela mailu - v prípade, že to viete urobiť nejako rozumne, tak aby sa to dalo čítať. (Toto možno závisí aj od konkrétnej úlohy - pri niektorých to takto pôjde, pri iných by také niečo bolo ťažšie.)
Post Reply