Priebeh skúšky LS 2021/22

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican, Ludovit_Balko

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5537
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Priebeh skúšky LS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Sľúbil som nejaké info ku skúškam.
Všetko, čo tu píšem, je za predpokladu, že skúšky budú môcť byť prezenčne. (Ak by sa situácia vyvinula tak, že sa to ešte zmení, tak nejako informácie upresním.)

Skúška začína spoločnou písomkou (4 príklady, 20 bodov). Písomka by bola od 9.00.
Potom si vytiahnete teóriu (4 otázky, 50 bodov). (Teóriu nebudem skúšať všetkých naraz, otázky vždy dostane len niekoľko ľudí. Čiže keď vás bude veľa, možno niektorí z vás môžu ísť po písomke na obed a vrátiť sa na ústnu časť. Vždy sa dohodneme - podľa toho, koľko vás bude a koľko vám potrvá napísanie písomky.)

Zo semestra sa dalo získať 30 bodov - teda spolu sa dá získať 100 bodov. Stupnica je klasická: A-čko je 90 a viac, B-čko je 80 a viac, atď.)

Keď sa dohodneme na termínoch, tak ich pridám do AISu - pričom obmedzenie na jeden termín bude 15 ľudí.
Martin Sleziak
Posts: 5537
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Priebeh skúšky LS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Po prednáške ste sa niektorí pýtali, ako konkrétne vlastne bude vyzerať skúška z teórie.

Malo by to byť zhruba takto:

Vytiahnete si jeden lístok so štyrmi otázkami. Budete mať nejaký čas na prípravu - po nej mi porozprávate, čo k tým otázkam zhruba viete povedať.
Prípadne ak by bolo treba (ak s niektorou otázkou bude problém), tak ešte môžete odo mňa dostať nejaký hint - a vyskúšate, či aspoň s pomocou ju viete dokončiť.

Teória je za 50 bodov - otázky budú rôznej náročnosti a budú obodované za 5, 10, 15 a 20 bodov. (T.j. spolu sa dá získať 5+10+15+20=50 bodov.)
Príklad ľahkej otázky - ktorá by mohla byť za 5 bodov - je: Definujte homomorfizmus okruhov a dokážte, že zloženie dvoch homomorfizmov je homomorfizmus.
Príklad ťažšej otázky - takej, ktorá by mohla byť 20-bodová: Vysloviť a dokázať vetu o izomorfizme pre grupy.
Post Reply