Skúšky LS 2012/13

Moderator: Martin Sleziak

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Skúšky LS 2012/13

Post by Martin Sleziak »

Domáce úlohy
Pripomínam, že by ste mali odovzdať nejaké domáce úlohy. (Najneskôr doniesť na skúšku.) Ak sa rozhodnete riešenia písať v TeX-u, tak mi pošlite aj pdf-ko aj zdroják. (Aby som mohol prípadné poznámky/pripomienky/chyby písať priamo do vášho textu.)

Termíny
Prihlásiť sa dá v AISe. Zatiaľ som vypísal štyri termíny: 21.5, 28.5., 4.6. a 11.6. Všetky sú o 9.00 v M-VIII. Ak by bolo treba ďalšie termíny, dohodneme sa individuálne.

Priebeh skúšky:
Vytiahnete si dva lístky, oba majú dve otázky. Náročnejšia dvojica je označená A, ľahšia ako B. Prvá otázka je teória (niečo čo sa prednášalo), druhá je príklad (zväčša nejaké cvičenie z textu). Máte zodpovedať jednu otázku z teórie a vyriešiť jeden príklad. Ak si oba vyberiete z B-čkovej sady, tak najlepšia známka, akú môžete získať, je B.

Skúša sa:
Hustoty a štatistická konvergencia (kapitola 5). Diofantické rovnice - lineárne, pytagorovské trojuholníky, Fermatova veta pre exponent 3 a 4, v súvislosti s tým treba vedieť aj euklidovské okruhy a okruhy s jednoznačným rozkladom (kapitola 6). Aditívne bázy množiny N, súčty dvoch štvorcov, súčty štyroch štvorcov, Minkowského veta (kapitola 7).
Kapitolu 8 o Cantorových radoch, ktorú som do textu doplnil len teraz na konci semestra, skúšať nebudem.
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Skúšky LS 2012/13

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Termíny
Prihlásiť sa dá v AISe. Zatiaľ som vypísal štyri termíny: 21.5, 28.5., 4.6. a 11.6. Všetky sú o 9.00 v M-VIII. Ak by bolo treba ďalšie termíny, dohodneme sa individuálne.
Keďže som na 14.6 vypisoval termín z iného predmetu, pridal som tam aj teóriu čísel.
Je to o 9.00 v M-VI.
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Skúšky LS 2012/13

Post by Martin Sleziak »

Pribudol ešte termín 28.6. (o 9.00 v M-VIII).
Počas posledného týždňa skúškového skúšam v pondelok, stredu a štvrtok na štátniciach, takže ako možné termíny zostávajú utorok a piatok. Keďže jeden z vás má v utorok inú skúšku, vypísal som termín v piatok.
Preferoval by som vyskúšať všetkých zostávajúcich naraz, ale ak by niekomu z vás tento termín vôbec nevyhovoval, tak sa buď dohodneme individuálne alebo (ak by vás bolo viacej) vypíšem termín aj v utorok.
Martin Sleziak
Posts: 5538
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Skúšky LS 2012/13

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote:Pribudol ešte termín 28.6. (o 9.00 v M-VIII).
A ešte aj 25.6, tiež 9.00 v M-VIII.
Post Reply