Obsah a termín prvej písomky

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Dohodli sme sa, že na prvej písomke budú matematická indukcia, holubníkový princíp, počítanie (kombinatorické princípy). T.j. dá sa očakávať príklady zhruba takého typu a náročnosti ako nehviezdičkové úlohy z 01cvicenie_holub.pdf, 02cvicenie_ind.pdf,
03cvicenie_pocit.pdf a 04cvicenie_pocit.pdf.

Termín písomky dohodneme zvlášť s každou skupinou.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Termín písomky dohodneme zvlášť s každou skupinou.
Zatiaľ sme sa so skupinou, ktorá má cviko v utorok dohodli, že písomka bude 15.11.
Čo sa týka pondelkovej skupiny, termín je zatiaľ otvorený, definitívne sa dohodneme na najbližšom cviku.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Nejaké veci, ktoré ste sa pýtali na cviku alebo mailom.

Je stanovený nejaký minimálny počet bodov z písomiek?
Nie. Dohodli sme sa, že písomky predstavujú 50% hodnotenia. Čiže teoreticky sa môže stať, že niekto má zo semestra 0 bodov a stále získa E-čko, ak by na skúške dostal plný počet. (Aj keď asi veľmi realistické takéto niečo nie je.)
Každopádne, nie je nič také, že by ste potrebovali prekročiť istý počet bodov na to, aby ste vôbec mohli ísť na skúšku.

Bude opravná písomka?
O tomto sa skúsme dohodnúť neskôr - keď uvidíme, ako písomke dopadne. Každopádne, ja som za to aby prípadné opravné písomky boli až cez skúškové.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Zatiaľ sme sa so skupinou, ktorá má cviko v utorok dohodli, že písomka bude 15.11.
Čo sa týka pondelkovej skupiny, termín je zatiaľ otvorený, definitívne sa dohodneme na najbližšom cviku.
Takže dnes sa dohodlo, že utorková písomka sa posúva ešte o týždeň neskôr, t.j. na 22.11. Rezervoval som na tento termín miestnosť F1-328.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Čo sa týka pondelkovej skupiny, termín je zatiaľ otvorený, definitívne sa dohodneme na najbližšom cviku.
Dohodli sme sa, že písomka bude 21.11. (Budúci pondelok.)
Rezervoval som miestnosť F1-328.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Dohodli sme sa, že písomka bude 21.11. (Budúci pondelok.)
Rezervoval som miestnosť F1-328.
Niektorí ľudia z PriF mali obavy, či nájdu miestnosť, v ktorej píšeme písomku. (Síce by sa vás ako tak dalo rozsadiť aj v akváriu, ale nechcem meniť miestnosť na poslednú chvíľu, keď som už všetkým dal vedieť, že to bude v F1-328.)
Budem sa snažiť zastaviť sa zhruba 8.05 v akváriu II - takže ak niekto nevie, kam má ísť, tak môže počkať tam alebo niekde pri vrátnici (pri vchode do matematického pavilónu).

Ešte napíšem niečo aj ku konzultáciám - aj keď vlastne len opakujem veci, čo som hovoril na prednáške:
Skupina čo píše v pondelok 8.10 asi nemá veľa možností, kedy by sa ešte mohli so mnou stretnúť. (Ale ak by bolo veľmi treba, tak sa dá skúsiť dohodnúť niekedy cez víkend.)
Čo sa týka druhej skupiny, tak keď sa pozrieť na môj rozvrh, tak vidíte, že v utorok mám dosť veľa výuky, čiže pre mňa je asi lepší pondelok. V utorok by sa ráno alebo dalo medzi prednáškou a cvikom. (Kombinácia MAIN tam síce má výuku, ale MAFY aj MADG by vtedy mali mať voľno.
Máte samozrejme možnosť aj pýtať sa mailom alebo tu na fóre. Podľa toho ako budem stíhať sa budem snažiť odpovedať. (V princípe je to tak, že ak máte otázku k jednej konkrétnej úlohe, tak asi jednoduchšie ako snažiť sa nájsť nejaký termín, kedy sa môžeme stretnúť, je ozvať sa cez internet - mailom alebo na fóre. Konzultácie majú zmysel skôr ak sa toho nazbiera viac.)
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Obsah a termín prvej písomky

Post by Martin Sleziak »

V oboch skupinách dopadol štvrtý príklad nie príliš dobre - nevyriešil ho skoro nik. (Určite bol v oboch skupinách štvrtý príklad najťažší. V jednom prípade to však bol priamo príklad, ktorý sme robili na cviku. V druhom prípade bolo treba použiť trik so sčitovaním niekoľkých po sebe idúcich členov postupnosti - podobné veci sme robili, keď sme počítali príklady kde sa stalo niečo počas viacero po sebe idúcich dní. Rozdiel bol, že tu bolo treba aj použiť deliteľnosť.)

Na základe výsledkov som sa rozhodol písomku bodovať tak, ako keby 15 bodov bol plný počet. (T.j. štvrtý príklad som ignoroval, resp. ak ste v ňom aspoň nejaké body získali, tak tie boli "navyše".)

Body budú zverejnené na stránke predmetu: http://msleziak.com/vyuka/2016/komb/
Post Reply