Pisomka 2

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican

Post Reply
JakubNovak72
Posts: 26
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:58 am

Pisomka 2

Post by JakubNovak72 »

Mohli by ste nam napisat, ktore priklady/strany s prikladmi nam odporucate si prepocitat na pisomku 2?
Dakujem
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Pisomka 2

Post by Martin Sleziak »

JakubNovak72 wrote:Mohli by ste nam napisat, ktore priklady/strany s prikladmi nam odporucate si prepocitat na pisomku 2?
Dakujem
Asi to neviem špecifikovať o moc presnejšie ako povedať, že si treba pozrieť, aké témy boli v kapitole 5 a pozrieť si príklady, ktoré z nich boli na cviku, domácich úlohách, fóre.
Zopakujem, čo všetko sme sa v tejto kapitole učili:
  • Úpravu na RTM a kopec vecí, ktoré sa dajú vypočítať pomocou nej (overiť lineárnu nezávislosť, doplniť na bázu, hodnosť matice,...)
  • Výpočet matice zobrazenia, výpočet inverznej matice.
  • Súčin matíc a súvis súčinu s lineárnymi zobrazeniami (aj keď na toto sa skôr môžu objaviť dôkazové úlohy než výpočtové)
  • Jadro a obraz lineárneho zobrazenia
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Pisomka 2

Post by Martin Sleziak »

Objavili sa už dvaja ľudia, ktorí nemôžu prísť v stredu. V oboch prípadoch sme sa dohodli, že si ju napíšu v piatok o 13.10, t.j. v tom istom termíne, kedy bude opravná písomka.

Ak sa ešte nájde niekto ďalší, kto nemôže prísť na stredajší termín, tak má tú istú možnosť. Dajte mi ale, prosím, vedieť mailom - aby som vedel, koľko zadaní mám v piatok na túto "náhradnú" písomku doniesť.
JakubNovak72
Posts: 26
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:58 am

Re: Pisomka 2

Post by JakubNovak72 »

Su niekde aj riesenia(stacil by vysledok) k cviceniam, ktore su v skriptach? Mam sice vytlacene tie z 2012, ale ani tam ani po zbeznom prehliadnuti tych z 2013 som nenasiel riesenia. Nie su ani v ziadnom .pdf, ktore mate na tejto stranke http://msleziak.com/vyuka/2013/alg/ .
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Pisomka 2

Post by Martin Sleziak »

JakubNovak72 wrote:Su niekde aj riesenia(stacil by vysledok) k cviceniam, ktore su v skriptach? Mam sice vytlacene tie z 2012, ale ani tam ani po zbeznom prehliadnuti tych z 2013 som nenasiel riesenia. Nie su ani v ziadnom .pdf, ktore mate na tejto stranke http://msleziak.com/vyuka/2013/alg/ .
Nie, okrem príkladov, ktoré majú výsledky priamo v poznámkach u mňa asi riešenia nenájdete. Výnimkou je zopár riešení úloh, čo som zverejnil k nejakým predmetom. A možno sa dá v starších rokoch nájsť zopár písomiek (zo semestra alebo zo skúšok) s naznačenými vzorovými riešeniami - konkrétne napríklad tu.

Ale nenájdete niečo také, že by to obsahovalo presne príklady z mojich poznámok s rovnakým číslovaním a s riešeniami.

Do istej miery je to jedna z vecí, kvôli ktorej existuje toto fórum - tu máte možnosť pýtať sa na úlohy, ktoré robili problémy; v ideálnom prípade je šanca, že aj niekto zareaguje. (Či už niekto zo spolužiakov, cvičiaci alebo prednášajúci.)
JakubNovak72
Posts: 26
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:58 am

Re: Pisomka 2

Post by JakubNovak72 »

Skor som to chcel len na kontrolu (ako mame v cvicebnici na anylyzu) vysledkov.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Pisomka 2

Post by Martin Sleziak »

Body z druhej písomky sú v AISe. Písomky si budete môcť pozrieť zajtra na cviku alebo si ich prísť zobrať cez skúškové.
Na fórum dám nejaké komentáre k riešeniam a chybám, ktoré sa vyskytli.
Post Reply