minipisomka 20.11. a ine veci

Moderators: Martin Sleziak, Ludovit_Balko, Martin Niepel, Tibor Macko

Post Reply
Jana Stolcova
Posts: 54
Joined: Tue Sep 18, 2012 11:56 am

minipisomka 20.11. a ine veci

Post by Jana Stolcova »

$\newcommand{\R}{\mathbb R}$
Dnesna pisomka (konecne vacsi pocet spravnych rieseni:):

Michaela Ambrušová 5
Peter Berzéty 5
Dominika Birošíková 4
Katarína Cibulková 5
Miriama Čaklošová 5
Ľubomír Glasa 2
Lucia Hajdu 5
Jakub Hýbl 4
Matúš Jurák 3,5
Adriána Kardošová 5
Mária Kardošová 5
Veronika Klementová 5
Jakub Kotlán 5
Simona Konečná 4
Martin Kuruc 2
Zuzana Lavorová 1,5
Štefan Melicherčík 4,5
Jakub Mikláš 5
Milan Nižnanský 3,5
Peter Osuský 4,5
Patrik Plecho 2
Tomáš Regina 2,5
Andrea Romanová 5
Tibor Tóth 4
Petra Vyskočová 5
Martin Zacharovský 1

Pripominam, ze sme sa dohodli na nahradnom cviceni 6.12. o 9:00. Pripomeniem este v utorok.

Slubila som bonusovy priklad, tak tu je jeden za 2 body: Najdi inverznu maticu k matici 2x2 nad $\R$. (T.j. ak si prvky v matici oznacite trebars a b c d, chcem aby ste nasli prvky inverznej matice pricom pouzit mozete iba spominane pismenka - pri rozmere 2x2 to je celkom pekne, mozno aj lahko zapamatatelne a teda je to nejaky "vzorcek" na hladanie inverznej bez postupu ktory sme robili na cviceniach)

Za 1 bod je dopocitanie prikladu, ktory sme nestihli (pomylili?)) na cviku - ta "maticova rovnica" - vysledok by mali byt pekne - teda male a cele - cisla

Odovzdane prednaskove ulohy

Miska, Katka a Patrik - prednaskove ulohy, co ste mi odovzdali boli viac-menej v poriadku, takze spolu so znamkou z predtym prezentovanej ulohy mate znamku z prednaskovych A.

Veronika - priklad 4.6.11(10) nemas dobre, priklad 4.3.8(11) hodnotim A/B. Tak ci tak, ako som ti hovorila, chcem aspon 1 priklad ustne.

Simona - ak si dobre pamatam, ten bonusovy priklad bol za 2 body a mala si najst bazy a dimenzie jadra a obrazu - bazu jadra nemas, preto ti pripocitavam 1 bod

Zatial vsetko:)
Post Reply