Konzultácie počas dištančnej výuky

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Zopakujem, že aj teraz, keď neprebieha prezenčná výuka, tak máte viacero možností ako sa pýtať, keď narazíte pri štúdiu niečoho z tohoto predmetu na nejaké problémy:
* Dá sa pýtať na fóre.
* Dá sa ozvať mailom.
* Dá sa skúsiť nájsť si spoločný čas a prejsť niečo cez MS Teams.

Určite je rozumné ozvať sa, ak máte nejaké nejasnosti, ak sa chcete niečo opýtať v súvislosti s domácim úlohami a pod. (K d.ú. možno ešte upozorním na to, že sa oplatí pozrieť najprv na veci čo sú k nim napísané na fóre - či tam náhodou už vaša otázka nie je zodpovedaná.)

Ak budete niekedy chcieť niečo skonzultovať, tak sa môžete skúsiť dohodnúť so mnou na nejakom termíne. Alebo ak ma vidíte online v MS Teams, tak sa jednoducho skúsiť opýtať, či náhodou práve nemám čas. (Prinajhoršom sa dozviete, že práve nemôžem. V podstate jediné čo sa zmenilo prechodom na online režim je to, že predtým ste mohli u mňa niekedy zaklopať a spýtať sa, či náhodou nemám čas - teraz vlastne namiesto toho môžete skúsiť teamsy.)

Pravidelné konzultácie. Možno bude rozumné, ak pridám nejaký čas, o ktorom budete vedieť, že vtedy určite budem zastihnuteľný a v prípade záujmu budem k dispozícii na algebru. Pôvodne som si myslel, že dobrý čas je po stredajšom cviku - ak som správne pochopil, tak v stredy večer mávate často písomky, takže je pochopiteľné, že vtedy sa asi skôr chcete venovať predmetu, z ktorého máte písomku. Dnes sme to nijako neuzavreli, ale povedal som, že aby ste si do budúceho cvičenia skúsili rozmyslieť aký čas v týždni by vám vyhovoval. (Ja som navrhoval napríklad utorok 9.00, prípadne aj skôr ak treba - keďže v súvislosti s termínom písomky sa ukázalo, že utorok ráno máte voľný.)

Konzultácie pred písomkou. Keďže budúci utorok je písomka, tak je možné, že pri príprave na ňu možno na niečo narazíte a budete mať nejaké otázky. Čiže pravdepodobnosť záujmu o konzultácie je teraz asi o čosi vyššia.
Upozorním na to, že v pondelok mám dosť veľa výuky, ak budete chcieť konzultácie v pondelok, tak sa treba pozrieť na môj rozvrh a vybrať si nejaký čas s ohľadom na to kedy učím. Vo štvrtok a v piatok by nemal byť problém nájsť termín, kedy môžem. A v prípade, že sa budete vedieť dohodnúť viacerí na nejakých konzultáciách, tak som ochotný s vami prejsť niečo z algebry aj niekedy cez víkend.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Ešte teda k tomu doplním informáciu o technickej stránke:
* Ak to bude nejaká drobnosť resp. budem riešiť niečo s jedným človekom, tak asi najčastejšie cez chat + video hovor.
* V prípade, že bude viacero ľudí tak vytvorím meeting v kanáli týkajúcom sa môjho cvika - čiže ak vidíte, že sa tam nejaký meeting objavil, tak to môžete súčasne brať ako signál, že na ten termín si niekto dohodol konzultácie. A v prípade záujmu sa pridať.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Wed Oct 21, 2020 9:20 pm Pravidelné konzultácie. Možno bude rozumné, ak pridám nejaký čas, o ktorom budete vedieť, že vtedy určite budem zastihnuteľný a v prípade záujmu budem k dispozícii na algebru. Pôvodne som si myslel, že dobrý čas je po stredajšom cviku - ak som správne pochopil, tak v stredy večer mávate často písomky, takže je pochopiteľné, že vtedy sa asi skôr chcete venovať predmetu, z ktorého máte písomku. Dnes sme to nijako neuzavreli, ale povedal som, že aby ste si do budúceho cvičenia skúsili rozmyslieť aký čas v týždni by vám vyhovoval. (Ja som navrhoval napríklad utorok 9.00, prípadne aj skôr ak treba - keďže v súvislosti s termínom písomky sa ukázalo, že utorok ráno máte voľný.)
Na dnešnom cviku sme sa dohodli, že vhodný termín je utorok 9.00, v teams som aj vytvoril meeting na tento čas.
Ako som písal vyššie, toto znamená iba toľko, že to je čas, kedy by som mal byť určite zastihnuteľný - pre ľudí, ktorí by mali nejaké otázky.
Konzultovať sa samozrejme dá aj inokedy.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Konzultácie pred druhou písomkou: Dohodli sme sa na sobotu 15.00.
Vytvoril som v tomto termíne aj meeting.
Počítam s tým, že na konzultácie budete mať nachystané veci, na ktoré sa chcete opýtať.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Wed Oct 21, 2020 9:20 pm * Dá sa pýtať na fóre.
* Dá sa ozvať mailom.
* Dá sa skúsiť nájsť si spoločný čas a prejsť niečo cez MS Teams.
To čo som písal vyššie, platí aj počas skúškového - s tým, že niekedy možno nebudem môcť. (Časom, keď sa to ešte upresní, tak sem napíšem ktoré dni/týždne určite nemôžem.)

Keďže bol záujem o konzultácie teraz ešte pred prvým skúškovým termínom, dohodli sme sa na konzultáciách 2. januára o 16.30.
Martin Sleziak
Posts: 5555
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Konzultácie počas dištančnej výuky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Fri Jan 01, 2021 5:32 pm To čo som písal vyššie, platí aj počas skúškového - s tým, že niekedy možno nebudem môcť. (Časom, keď sa to ešte upresní, tak sem napíšem ktoré dni/týždne určite nemôžem.)
V priebehu budúceho týždňa (25. až 29. januára) budem mať iné povinnosti - takže ak by aj vtedy bol záujem o konzultácie, tak nebudem môcť.
Post Reply