Termín a obsah druhej písomky

Moderators: Martin Sleziak, TomasRusin, Veronika Lackova, davidwilsch, jaroslav.gurican, Ludovit_Balko

Post Reply
Martin Sleziak
Posts: 5536
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Termín a obsah druhej písomky

Post by Martin Sleziak »

Dohodli sme sa, že druhú písomku budeme písať na cviku cez predposledný týždeň semestra. To znamená 11. mája.

Na písomke sa vyskytnú veci z okruhov a veci týkajúce sa polynómov. K polynómom sa dostanem na cviku až budúci týždeň. Čiže na písomke by sa mohli objaviť nejaké veci z tém, ktoré sú v cviko09.pdf. (Na budúci týždeň sa určite nedostaneme k veciam z cviko10.pdf.)
Každopádne by som určite chcel stihnúť budúci týždeň prejsť Hornerovu schému, delenie polynómov so zvyškom, vyjadrenie g.c.d dvoch polynómov ako ich kombinácie. (Pripomeniem, že sme sa dohodli budúci týždeň na dlhšom cviku - s tým, že druhá 45-minútovka je nepovinná.)

Už záväzne upresním témy, ktoré sa môžu objaviť na písomke, budúci týždeň - podľa toho, čo presne stihnem na cviku.
Martin Sleziak
Posts: 5536
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Termín a obsah druhej písomky

Post by Martin Sleziak »

Martin Sleziak wrote: Už záväzne upresním témy, ktoré sa môžu objaviť na písomke, budúci týždeň - podľa toho, čo presne stihnem na cviku.
Na písomke teda môžu byť veci týkajúce sa:
  • Okruhov (podokruhov, homomomorfizmov,...)
  • Ideálov (maximálnych ideálov, prvoideálov, faktorových okruhov...)
  • Polynómov (Tu budú iba veci, ku ktorým som sa stihol dostať dnes na cviku. Konkrétne by ste mali vedieť deliť polynóm, hľadať racionálne korene, nájsť n.s.d. dvoch polynómov a aj jeho vyjadrenie.)
Zhruba sa to dá povedať aj tak, že by sa dali očakávať príklady podobných typov ako v cviko07.pdf, cviko08.pdf
cviko09.pdf.

Pripomeniem, že v poznámkach k prednáške máte nejaké príklady na polynómy vyriešené. (Takže tam sa dá pozrieť, ak narazíte na nejaké problémy.)

Dal som dnes na web aj 3 domáce úlohy práve z týchto tém. Takže tí z vás, čo ešte nemajú plný počet bodov z domácich úloh, môžu zabiť dve muchy jednou ranou - precvičiť si príklady na písomku a súčasne za ne (ak budú správne) získať nejaké body.
Post Reply