Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Moderators: Martin Sleziak, Ludovit_Balko, Martin Niepel, Tibor Macko

Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Na stránke k cvičeniam pribudla ďalšia úloha na odovzdávanie: http://msleziak.com/vyuka/2021/lag/ulohy04.pdf (Tento týždeň som zadanie na web dal skôr ako zvyčajne.)

Na prednáške ste už začali hovoriť aj o reláciách ekvivalencie. Aj keď na cviku sa k nim dostaneme až budúci týždeň, pridal som sadu úloh, ktorá sa týka relácií ekvivalencie a faktorových grúp: 04faktor.pdf. Na stránke máte aj linku, na ktorej je viacero riešených úloh na faktorové grupy.

V MS Teams sú nové prednáškové úlohy (Teams, Sharepoint).
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V tíme k výberovým cvikám sa dajú pozrieť body za druhú d.ú. (Linka na Sharepoint.)
Niektorým z vás - ak sa mi zdalo, že k vášmu riešeniu treba niečo povedať - som napísal aj na mail.
Nepísal som teraz pokec k riešeniu napísal na fórum. (Ale ak sa ukáže, že sú nejaké nejasnosti, tak ešte môžem niečo napísať alebo sa môžeme o d.ú. porozprávať.)
Namiesto toho som v Teams nahral video, kde som okomentoval riešenia. (A ako som spomínal na cviku, ak sa nám bude zdať také niečo užitočné, môžeme dohodnúť aj nejaký pravidelný termín na konzultácie cez teams.)
K videu by ste sa mali byť schopní dostať z Teams. Tu je priama linka a linka na adresár na SharePoint.
Pridám aj linku na pdf súbor s tým, čo som písal.
Ak vás náhodou zaujíma iba nejaká konkrétna časť úlohy, tu sú popísané časy, kde sa čo začína:
Spoiler:
1:17 O čom je zadanie
3:12 Pozrieme sa na to na príklade (Z,+).
10:37 Nejaké jednoduché veci už pre ľubovoľnú grupu (G,*).
17:01 Ideme sa pozrieť na otázky v jednotlivých skupinách.
17:58 Riešenie skupiny A.
19:48 Funguje to pre aj pre ľubovoľnú podgrupu.
23:45 Riešenie skupiny B.
26:35 Čo sa vlastne pýtame v skupine C.
27:10 Porovnanie otázok zo skupín B a C.
28:18 Riešenie skupiny C.
31:44 V komutatívnej grupe platí A*B=B*A.
33:00 V ľubovoľnej nekomutatívnej grupe vieme nájsť kontrapríklad, ktorý odpovedá na otázku z D.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V MS Teams sú nové prednáškové úlohy (Teams, Sharepoint).

Na stránke k cvičeniam pribudla ďalšia úloha na odovzdávanie: http://msleziak.com/vyuka/2021/lag/ulohy05.pdf
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V tíme k výberovým cvikám sa dajú pozrieť body za druhú d.ú. (Linka na Sharepoint.)
Niektorým z vás - ak sa mi zdalo, že k vášmu riešeniu treba niečo povedať - som napísal aj na mail.
A na fórum som napísal niečo k tejto úlohe. (A aj k tej nepovinnej bonusovej časti o izomorfizme s grupou $S_3$.)
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V MS Teams sú nové prednáškové úlohy (Teams, Sharepoint).
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Na stránke k cvičeniam pribudla ďalšia úloha na odovzdávanie: http://msleziak.com/vyuka/2021/lag/ulohy06.pdf
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V tíme k výberovým cvikám sa dajú pozrieť body za ďalšiu d.ú. (Linka na Sharepoint.)
Viacerí ste na tom tak, že máte teraz dosť bodov na A-čko. Platí to, čo som spomínal dávnejšie - úlohy pokojne môžete odovzdávať aj ďalej, ak sa vám zdá užitočné, že takto dostanete k vášmu riešeniu nejaký feedback.

Niektorým z vás - ak sa mi zdalo, že k vášmu riešeniu treba niečo povedať - som napísal aj na mail.
Nepísal som teraz pokec k riešeniu napísal na fórum. (Ale ak sa ukáže, že sú nejaké nejasnosti, tak ešte môžem niečo napísať alebo sa môžeme o d.ú. porozprávať.)
Na fóre je napísané niečo k trochu všeobecnejšej veci - o reláciách zadaných tým, že $f(x)=f(y)$: https://msleziak.com/forum/viewtopic.php?t=1730

V Teams je video, kde som okomentoval riešenia. (A ako som spomínal na cviku, ak sa nám bude zdať také niečo užitočné, môžeme dohodnúť aj nejaký pravidelný termín na konzultácie cez teams.)
K videu by ste sa mali byť schopní dostať z Teams. Tu je priama linka a linka na adresár na SharePoint.
Nájdete tam aj pdf súbor s tým, čo som písal: Sharepoint
Ak vás náhodou zaujíma iba nejaká konkrétna časť úlohy, tu sú popísané časy, kde sa čo začína:
Spoiler:
1:00 Všetky skupiny majú úlohy, kde je relácia zadaná tak, že $x\sim y$ $\Leftrightarrow$ $f(x)=f(y)$.
1:50 Čo vieme povedať pre ľubovoľné $f$
6:25 Skupiny A a B
9:45 Skupina C
11:55 Relácia v skupine D je vlastne rovnosť.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Na stránke k cvičeniam pribudla ďalšia úloha na odovzdávanie: http://msleziak.com/vyuka/2021/lag/ulohy07.pdf

V MS Teams sú nové prednáškové úlohy (Teams, Sharepoint). Pribudol tam aj súbor, kde sú všetky doterajšie PÚ spojené dokopy.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

V tíme k výberovým cvikám sa dajú pozrieť body za ďalšiu d.ú. (Linka na Sharepoint.)
Niečo k riešeniu tejto úlohy som napísal n fórum.
Martin Sleziak
Posts: 5517
Joined: Mon Jan 02, 2012 5:25 pm

Re: Aktualizácie na stránke ZS 2021/22

Post by Martin Sleziak »

Na stránke k cvičeniam pribudli: 06vpry.pdf (vektorové priestory a podpriestory) a 07sustavy.pdf (sústavy lineárnych rovníc).

V MS Teams sú nové prednáškové úlohy (Sharepoint). (Je tam aj súbor, kde sú všetky doterajšie PÚ spojené dokopy.)
Post Reply